Google Chrome 1 milyarı kutluyor

Bilgisayar ve mobil telefonlara girdiği günden beri Google arama motorunun da sayesinde büyük ilgi çeken Google Crome web tarayıcı bilgisayarlardan sonra cep telefonlarında da 1 milyar kullanıcıyı aştı.

Google Chrome 1 milyarı kutluyor
Google Chrome 1 milyarı kutluyor Ankara Haber
Bu içerik 275 kez okundu.

Web tarayıcıları sektöründe zirvede bulunan ve mobil sektörde de bu başarısının devamını isteyen Google Chrome ile ilgili yapılan açıklamalarda Google’ın internet web tarayıcısıyla ne kadar büyüdüğü de görüldü. Google Chrome için yapılan açıklamalarda mobil kullanıcı sayısının 1 milyarı geçtiği açıklanırken bu rakam oldukça diğer web tarayıcılara ne kadar büyük bir fark attığınında göstergesi.

Bilgisayarlarda oldukça fazla RAM tükettiği için oldukça büyük eleştiriler alan Google Chrome buna rağmen bilgisayarlarda da kullanılmaya devam ediyor. Bunun yanında mobil versiyonu da oldukça iyi bir performans sunan Google Chrome mobil için de kullanıcıların beğenisi olumlu olurken kullanıma girdiği ilk günden itibaren Google Chrome mobil kullanıcı sayısı 1 milyarı aşmış vaziyette.

Her ay Chrome’da 771 milyar sayfa yüklemesi yapılıyor. Google Çeviri hizmetinin de oldukça fazla tercih edildiği görülüyor. Ayrıca Chrome, her ay kullanıcılarını 145 milyon civarında zararlı siteden de koruyarak güvenlik koruması sağlamakta.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankaralılar için ANEM Açıldı!
Ankaralılar için ANEM Açıldı!
ASKİ'de Kan Bağışı Kampanyası
ASKİ'de Kan Bağışı Kampanyası