Öğrenciler Yine "Matematik" Dedi

Bakanlığın yaptığı öğrenci istatistiklerine göre en fazla seçilen seçmeli ders Matematik Uygulamaları oldu.

Öğrenciler Yine
Öğrenciler Yine Ankara Haber
Bu içerik 234 kez okundu.

Öğrenciler okullarda verilen seçmeli dersler arasında en fazla Matematik Uygulamaları dersini seçti. Bilindiği gibi pek çok öğrencinin korkulu rüyası olan ve öğrencilerin en sorun yaşadığı ders olarak bilinen Matematik iki yıldır en fazla seçilen seçmeli ders oldu.

Öğrencilerin alacağı seçmeli ders tarihleri 1-15 Haziran tarihleri arasında belirlenmişti. Yeni seçmeli dersler yeni eğitim öğretim döneminden itibaren öğrencilere anlatılacak. Öğrenciler için en fazla seçilen seçmeli ders Matematik oldu. Öğrencilerin en sevmediği ders olarak bilinen Matematik dersi pek çok öğrencinin korkulu rüyasıdır. Ancak MEB istatistiklerine göre bu dersi seneye almak üzere 573 binden fazla öğrenci tercih etti.

Matematikten başka en fazla alınan seçmeli dersler sırayla İngilizce (362 bin öğrenci), Spor ve Fiziki Etkinlikler (327 bin öğrenci) ile Peygamber Efendimiz'in Hayatı (180 bin kişi) oldu. Kuran-ı Kerim dersini ise 300 binden fazla öğrenci seçti. Temel dini bilgiler dersi 100 bin öğrenci tarafından seçildi.

Bununla birlikte geçtiğimiz yıl değişik bir ders müfredata alınmış ve öğrenciler arasında yaşayan diller içinde bir ders seçmesi istenmişti. Öğrenciler bu ders kapsamında en fazla Kürtçe dilini seçmişti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankaralılar için ANEM Açıldı!
Ankaralılar için ANEM Açıldı!
ASKİ'de Kan Bağışı Kampanyası
ASKİ'de Kan Bağışı Kampanyası