Ankara'da 8 İlçe Daha Doğalgaz'a Kavuşuyor

Ankara'da doğalgaz hattı bulunmayan 8 İlçeye'de Bakanlar kurulu kararıyla Doğalgaz hattı ulaştırılması kararlaştırıldı. Bu iş için ise BOTAŞ görevlendirildi.

Ankara'da 8 İlçe Daha Doğalgaz'a Kavuşuyor
Ankara'da 8 İlçe Daha Doğalgaz'a Kavuşuyor Ankara Haber
Bu içerik 347 kez okundu.

Ankara'da Doğalgaz altyapısının ulaştırılmadığı 8 ilçeye doğalgaz müjdesi geldi. Bakanlar kurulunda alınan bir karara göre Nüfusu 20 bin'den daha fazla olan ilçelere doğalgaz hattı ulaştırılması için BOTAŞ görevlendirildi. Bu kararla birlikte Ankara'da doğalgaz bulunmayan 8 ilçe doğalgaza kavuşmuş olacak.

Geçtiğimiz günlerde toplanan Bakanlar Kurulunda, Doğalgazın ülke genelinde yaygınlaştrılması için atılması gereken adımlar hususu konuşuldu. Bu doğrultuda yapılması gereken yatırımlar ele alınarak, doğlagazın ülkenin her alanına yaygınlaştırılması için atılması gereken adımlara karar verildi. Alınan kararlar ise Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Alınan kararlara göre; nüfusu 20.000 ve üz

Alınan bütün bu kararlarla birlikte Ankara'nın Bala, Haymana, Nallıhan, Ayaş, Çamlıdere, Evren, Güdül ve Kalecik ​ilçeleri doğalgaza kavuşmuş olacak. Yöre halkı kouyla ilgili yaptığı değerlendirmede gelişmenin memnuniyetle karşılandığı belirtilerek, kışın artık soba yakmadan ısınabilme imkanı memnuniyetle karşılandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankaralılar için ANEM Açıldı!
Ankaralılar için ANEM Açıldı!
ASKİ'de Kan Bağışı Kampanyası
ASKİ'de Kan Bağışı Kampanyası