Başkan Ak Bağlum Kültür Merkezi ve Spor ve Gençlik Merkezi'ni Ziyaret Etti

Keçiören'de devam eden Kültür merkezi ve kapalı spor salonu inşaatı hızla devam ederken, Keçiören Belediye Başkanı Ak konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Ak Bağlum Kültür Merkezi ve Spor ve Gençlik Merkezi'ni Ziyaret Etti
Başkan Ak Bağlum Kültür Merkezi ve Spor ve Gençlik Merkezi'ni Ziyaret Etti Ankara Haber
Bu içerik 396 kez okundu.

Keçiörenin en önemli yatırımlarından birisi olan Taha Akgül Kapalı Spor Salonu ile Bağlum Kültür, Spor ve Gençlik Merkezi hızla devam ediyor. Yapılan incelemelerde Spor salonu inşaatının yüzde 77 dolayında olduğu anlaşılırken, kültür merkezi inşaatı ise son bulmak üzere olduğu görülüyor. Hizmete gireceği günden itibaren Keçiörenin önemli bir açığını kapatacak olan kapalı spor salonu ve kültür merkezi inşaatı ile ilgili olarak Belediye Başkanı Ak açıklama yaptı.

Söz konusu inşaat sahalarını gezen Keçiören Belediye Başkanı Mustafa AK, yetkililerden bilgi aldı. Ak, inşaatın temelini Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş ve Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile atıldığını hatırlatarak, tesisler açıldığında bütün vatandaşların bu hizmetten yararlanacağını belirtti. Yediden Yetmişe amatör ve profesyonel anlamda herkese hizmet vereceğini belirten Ak, hizmetten engellilerin de yararlanacağını belirtti. İnşaatın kısa süre sonra tamamlanıp açılışının yapılacağını belirten Başkan, tesisin Bağluma ve Keçiöğrene hayırlı olması dileğinde bulundu.

BAĞLUM KÜLTÜR MERKEZİ BİTMEK ÜZERE

Söz konusu yatırımlar Ankara'nın Ovacık ilçesinde yaklaşık 15 bin metrekare üzerinde inşaası devam ediyor. Spor salonu 3 bin kişilik planlandı ve 3 katlı olarak projesi yapıldı. Spor salonu basketbol, voleybol, hentbol gibi bir çok spor alanında hizmet verecek. Salonun içerisinde ayrıca özel alanlar bulunacak. Bu alanlar, fitness, hakem ve oyuncu soyunma odaları, masa tenisi alanı gibi.

İnşaası yakın zamanda bitecek olan kültür merkezi, Bağlum ilçesinin ilk kültür merkezi olma özelliğini taşıyor. Açılışı yapıldıktan sonra ilçeye büyük değer katacak olan yatırımlar toplam 6500 metrekare alana inşaası yapılmaktadır. Spor kompleksi niteliğinde olacak alanda, yarı olimpik yüzme havuzu, çok amaçlı salon, gençlik merkezkeri, fitness gibi alanlar bulunacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankaralılar için ANEM Açıldı!
Ankaralılar için ANEM Açıldı!
ASKİ'de Kan Bağışı Kampanyası
ASKİ'de Kan Bağışı Kampanyası