Melih Gökçek Bulvarında Hergün 3 Kaza!

Ankara’nın sanayi bölgesi Ostim’de yer alan ve en işlek bulvarlarından biri olan Melih Gökçek Bulvarı ve 1237. Sokak’ın birleşiminde trafik ışıkları olmaması nedeniyle her gün en az 3 kaza olduğunu belirten vatandaşları trafik ışıkları koyulması için yetkililere seslendi.

Melih Gökçek Bulvarında Hergün 3 Kaza!
Melih Gökçek Bulvarında Hergün 3 Kaza! Ankara Haber
Bu içerik 311 kez okundu.

Ankara Yenimahalle’deki Melih Gökçek Bulvarı ile 1237. Sokak’ın kesiştiği kavşakta trafik ışığı bulunmamasına, semt sakinleri tepki gösterdi.

Trafiğin dört taraftan aktığı kavşakta, 1237. Sokak’tan bulvar yoluna girmek isteyen ya da yolun karşısına geçmek isteyen sürücüler, araçların hızla geçtiği yoğun trafiğin ortasında kalıyor. Trafik ışığı olmaması sebebiyle kavşağın ortasında oluşan araç birikmesi de kazalara sebep oluyor.

HER GÜN EN AZ 3 KAZA

Her gün kazaların yaşandığı bölge hakkında konuşan Turgut Özal Mahallesi Muhtarı Suna Sezer, kavşakta yaşanan kazaların sinyalizasyon sorunundan kaynaklandığını belirtirken; vatandaşlar da kazalar için önlem almayan ve çalışma yapmayan yetkililere sitem etti. Kavşağın yakınındaki bir iş merkezinde çalışan Zafer Kaplan, “Her gün en az 3 kazaya şahit oldum. Kavşaktan önce hiçbir uyarı levhası yok. Kavşakta da trafik ışığı yer almaması da kazalara sebep oluyor. Büyükşehir Belediyesi ve Alo 153 Mavi Masa’ya durumu iletip dilekçeler yazdık ama geri dönüş yapan olmadı” dedi.

YOL VE KALDIRIMLAR BAKIMSIZ

Bulvarda, sürücüler için tehlike yaratan kavşağın yanı sıra yol, orta refüj ve kaldırımlar da bakım bekliyor. Çökme ve ‘timsah sırtı’ çatlakların oluştuğu bulvarda yol çizgilerinin bazı noktalarda silinmesi de sürücülere şerit karmaşası yaşatıyor. Bakımsızlık nedeniyle çöplüğe dönen orta refüj ile yolu ayıran bir yüksekliğin olmaması da semt sakinlerinin şikayetine neden oluyor. Bulvarın her iki tarafındaki kaldırımlar da yol seviyesinde olması yayaları tedirgin ediyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankaralılar için ANEM Açıldı!
Ankaralılar için ANEM Açıldı!
ASKİ'de Kan Bağışı Kampanyası
ASKİ'de Kan Bağışı Kampanyası