Mamak çöplüğü AŞTİ'nin yeni yeri olacak

Ankara'nın ulaşım merkezi olan AŞTİ yeni yerine tanışacak. İhalesi yapılan yeni otogar eski Mamak Çöplüğü olan alana inşaa edilecek.

Mamak çöplüğü AŞTİ'nin yeni yeri olacak
Mamak çöplüğü AŞTİ'nin yeni yeri olacak Ankara Haber
Bu içerik 291 kez okundu.

Ankaralılar yeni terminaline kavuşuyor. Yap-İşlet modeli ile ihale edilen yeni Ankara Otagarı için çalışmalar hızla ilerlerken, alınan bilgilere göre yeni otogar eski mamak çöplüğü alanı olan yaklaşık 100 metrekare alana inşaa edilecek. Yeni yapılan ihale ile Ankara'nın ulaşım ağının merkezi Mamak olacak.

Alınan bilgilere göre projesi tamamlanan yeni otogar Türkiye'nin en güzel otogarlarından bir tanesi olacak. Otogar yapılacak alanı 3 firma ortak olarak 61 milyon Türk Lirasına satın aldı. Anlaşmaya göre firmalar otogarı 2 yıl içerisinde tamamlaması gerekiyor. Yeni otogar eski otogara göre daha kolay ulaşım imkanı sunacak. Yolcular için her detayın düşünüldüğü otogarda, WCi mescit, alışveriş merkezi ve banka gibi vatandaşların günlük ihtiyaçlarını giderebilmeleri için her imkan bulunacak.

Gökçek 1 Yılda Bitirilmesi için Bastırıyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçekyeni otogar hakkında açıklamalarda bulundu. Gökçek otogarın tamamlanması için yükleniciden 1 yılda bitirilmesini isteyeceklerini söyledi. İnşaatın yakın bir zamanda başlayacağını söyleyen Gökçek, projenin çok güzel olacağını söyledi.

Yeni otogar projesi kapsamında Ankara'nın çeşitli merkezlerine otogar cepleri yapılacak. Ankara'da gidilecek bölgeye göre otobüs firmaları yolcuları en uygun ceplerde indirerek ulaşımı daha kolay sağlayacak. Yeni otogarda otobüs firmaları için de gerekli olan Lastikçi, tamirci gibi merkezler de bulunacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankaralılar için ANEM Açıldı!
Ankaralılar için ANEM Açıldı!
ASKİ'de Kan Bağışı Kampanyası
ASKİ'de Kan Bağışı Kampanyası