Keçiören metrosu Yeni Yılda Hizmete Açılacak

Yıllardır büyük bir özlemle beklenen Keçiören Metrosu nihayet hizmete açılıyor. Yetkililer 15-20 Ocak 2017 tarihleri arasında Metronun hizmete açılmasını planlıyor.

Keçiören metrosu Yeni Yılda Hizmete Açılacak
Keçiören metrosu Yeni Yılda Hizmete Açılacak Ankara Haber
Bu içerik 416 kez okundu.

İnşaatına yaklaşık 12 yıl önce başlanan fakat bir türlü bitirilemeyen Keçiören metrosunda mutlu sona yaklaşıldı. Ego yetkililerinin verdiği bilgilere göre tabela çalışmalarının başladığı Keçiören Metrosu önümüzdeki yılın ilk ayı içerisinde hizmete sokulacak.

Ego Genel Müdürlüğünce inşaatına başlanan fakat 5 yıl boyunca bir türlü bitirilemeyen Keçiören Metrosunu Ulaştırma Bakanlığı 7 Mayıs 2011 tarihinde uhdesi altına aldı. Bu tarihten itibaren çalışmalara hız veren Ulaştırma Bakanlığı Keçiören Metrosunu bitirerek test sürüşlerine başladı. Geçtiğimiz günlerde Başbakan Binali YILDIRIM'ın da katılımlarıyla düzelenen törenle test sürüşlerinin başladığı Metro'da, test sürüşlerinin başarılı şekilde halen devam ettiği bildirildi. Toplam 9 km hat uzunluğuna sahip olan yeni metro hattı Keçiörenli vatandaşlara büyük kolaylık sağlarken, Ulaştrma Bakanlığı yetkililerince verilen bilgilere göre test sürüşlerinin ardından Metro hizmete açılacak.

EGO İstasyonlarda Teknik Çalışmalarını Sürdürüyor

Keçiören Metrosu AKM ile Şehitler İstasyonu arasında hizmet verecek. Toplam 9 duraktan oluşacak olan metro hattı için Ego yetkilileri hatta çalışacak olan personelin tedariği için çalışmalara devam ediyor. Ayrıca EGO yetkililerinin istasyonlarda tabela çalışmalarına önümüzdeki günlerde başlayacağı, turnike ve validetör çalışmalarının ardından istasyonların hizmet verecek kapasiteye geleceği bildirildi.

Keçiörenlilere büyük bir rahatlık kazandıracak olan bu hat sayesinde, vatandaşlar 16 dakika gibi kı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankaralılar için ANEM Açıldı!
Ankaralılar için ANEM Açıldı!
ASKİ'de Kan Bağışı Kampanyası
ASKİ'de Kan Bağışı Kampanyası