Gölbaşı'nda Çeşmeden Çorba İkramı

Gölbaşı Belediyesi tarafından hayata geçirilen ikram çeşmesi sayesinde her sabah yüzlerce vatandaş sıcak çorba içme imkanı buluyor.

Gölbaşı'nda Çeşmeden Çorba İkramı
Gölbaşı'nda Çeşmeden Çorba İkramı Ankara Haber
Bu içerik 250 kez okundu.

ANKARA'nın Gölbaşı İlçesinde her sabah çeşmeden çorba içme imkanı sunuluyor. Her yıl kış aylarında Gölbaşı Belediyesince hayata geçirilen bu güzel uygulamadan vatandaş oldukça memnun görünüyor.

Soğuk havaların bu yıl da başlaması ile birlikte her yıl bu imkanı sağlayan Gölbaşı Belediyesi bu yıl da ikram çeşmesini açtı. Kış aylarında devam edecek bu uygulamanın yazın başına kadar sürmesi bekleniyor. Soğuk havaların gelmesi sonucunda hayata geçen bu çeşmeden günde yaklaşık 800 kişi faydalanabiliyor. İkram çeşmesinin öğrencilerin yoğun olarak yaşadığı bölgelere de yakın olması, öğrencileri de bir hayli sevindiriyor. Gazi ve Ankara Üniversitelerine yakın olan çeşmeden her sabah yüzlerce öğrenci çorba içme imkanı buluyor.

Gölbaşı Belediyesi Başkanı Fatih Duruay, bu ugulama ile ilgili de açıklamada bulundu. Duruay; "Soğuk havaların gelmesiyle birlikte vatandaşın işçini ısıtacak bir uygulamayı başlattıklarını" belirterek, çorbaların Gölbaşı Aşevinde yapıldığıını ve oradan dağıtılmak üzere ikram çeşmesinden dağıtıldığını söyledi. Vatandaşların içlerinde bir şüphe olmadan içebilecekleri bir çorba olduğunu söyleyen Duruay, çorba akan 2 çeşmenin olduğunu söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankaralılar için ANEM Açıldı!
Ankaralılar için ANEM Açıldı!
ASKİ'de Kan Bağışı Kampanyası
ASKİ'de Kan Bağışı Kampanyası