Vatandaşlar Çocuğum Hangi Okula Gidecek diye merak ediyor

İlkokul 1. ve 5. sınıf öğrencilerinin hangi okula kaydı gerçekleşecek belli olmaya başladı.

Vatandaşlar Çocuğum Hangi Okula Gidecek diye merak ediyor
Vatandaşlar Çocuğum Hangi Okula Gidecek diye merak ediyor Ankara Haber
Bu içerik 247 kez okundu.

Bilindiği gibi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okula kaıt işlemleri otomatik olarak gerçekleşmekte ve e okul üzerinden velililer çocuklarının hangi okula kayıtlarının yapıldığını sorgulayabilmektedir. Haber merkezimize velilerden sıkça gelen sorulardan birisi olan Çocuğum Hangi Okula Kayıtlı sorusunun cevabı yanıt bekliyor.

Okula yeni başlayacak olan İlkokul 1. sınıf öğrencileriin kayıtları MEB tarafından sistem üzerinden otomatik olarak gerçekleştirildi. E okul kayıt soırgulama sistemi tarafından okullara kayıtları gerçekleştirilen öğrencilerin velileri e okul üzerindne çocuklarının hangi okula kaydının yapıldığını öğrenebilecek.

MEB tarafından şuan için 1. ve 5. sınıf öğrencilerinin hangi okula kaydının yapıldığı açıklanmadı. Önümüzdeki günlerde meb.gov.tr adresi üzerinden yayınlanacak sayfadan, çocuklarınızın TC numaralarını girerek hangi okula kayıtlarının yapıldığını görebileceksiniz.

Çocuğum hangi okulda kayıtlı sorusunun cevabını öğrenmek için Tıklayınız.

Yukarıda verilen linke tıklayarak okula yeni başlayacak çocuklarınızın ya da sınıf atlamış olan öğrencilerin kayıtlarının sistem üzerinden hangi okula kayıt edilmiş olacağını öğrenebilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankaralılar için ANEM Açıldı!
Ankaralılar için ANEM Açıldı!
ASKİ'de Kan Bağışı Kampanyası
ASKİ'de Kan Bağışı Kampanyası