Amerikalı Çift Amazon'u Çok Fena Dolandırdı

Dünyanın sanal alışveriş devi Amazon'un 1.2 milyon dolar tutarında dolandırıldığının ortaya çıkmasının ardından, Amerikalı evli çift mahkemeye çıkarıldı. 20 yıl hapis cezası isteniyor!

Amerikalı Çift Amazon'u Çok Fena Dolandırdı
Amerikalı Çift Amazon'u Çok Fena Dolandırdı Ankara Haber
Bu içerik 233 kez okundu.

Ekonomi dünyası artık yalnızca reel para aracılığı ile değil sanal ortamda yapılan alışveriş temasları ile de gerçekleşiyor. Hatta artık günümüz dünyasında sanal ekonomi, reel ekonomi piyasasına göre oldukça büyük boyutlara ulaşmış durumda ve birçok kişi, alışveirş ve harcamalarını sanal ortamlar aracılığı ile gerçekleştiriyorlar. Kredi kartları ve hesap kartları aracılığı ile intenet üzerinden para aktarımı devrinin başlamasından sonra kurulan sanal ticaret sitelerinden alışveriş yapmak böylelikle kendi yakınlarında aradığı ürünü bulamayanlara çok büyük bir kolaylık sağlıyor. Bu kapsamda ise Dünyanın şüphesiz en çok tercih edilen sanal ticaret ortamı ise Amazon olarak karşımıza çıkıyor. Dünya üzerindeki aranan birçok ürünün satışını gerçekleştirildiği sanal platformlarda, alıcılar ile satıcılar buluşabiliyor ve ayrıca Amazon’un kendi bünyesindeki ürünler de buradan satın alınabiliyor. Ancak yaşanan bir olay Amazon’u oldukça üzdü. Amazon’un müşteri politikalarındaki bir açıktan istifade eden Amerikalı bir çift Amazon’u yaklaşın 1.2 milyon Dolar değerinde bir dolandırıcılığa maruz bıraktı. Firmanın açığından faydalanan çift tutuklandı.

PROSEDÜRLERDEKİ AÇIKTAN FAYDALANARAK AMAZON’U DOLANDIRDILAR

Indiana’da yaşayan Amerikalı çift Erin Finan ve Leah Finan, Amazon üzerinde satın aldıkları ürünlerin kırık yahut bozuk olduğunu beyan ederek ürünlerini geri iade etmeksizin, firmadan yeni ürünler talep ettiler. Aldıkları her ilk ürünü doğrudan elden satan çift, daha sonra yeni gelen ürünleri de satarak, elde ettikleri paralar ile daha fazla ürün satın almaya ve iadeler yapmaya devam ettiler. Kısa sürede ilk paralarını katlamayı başaran çift, bu prosedür açığından yararlanarak yaklaşık 1.2 milyon Dolar birikim yarattılar. Amazon’u dolandıran çiftin hesaplarındaki para akışındaki tuhaflığı mercek altına alan polis, çifti sorgulamaya çekince gerçeği öğrendiler. Bu durum sebebi ile mahkemeye çıkarılan çift 20 yıl hapis cezası istemiyle yargılanıyorlar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankaralılar için ANEM Açıldı!
Ankaralılar için ANEM Açıldı!
ASKİ'de Kan Bağışı Kampanyası
ASKİ'de Kan Bağışı Kampanyası