Phone 7’de Home tuşuna elveda diyin

Apple, amiral gemisi iPhone ile yeni bir radikal karara imza atarak home tuşunu değiştiriyor. iPhone 7 ile beklenen özellikte home tuşu daha akıllı bir tuş haline gelecek. Ayrıca her yeni modelde söylenen su geçirmezlik özelliği yine gündemde.

Phone 7’de Home tuşuna elveda diyin
Phone 7’de Home tuşuna elveda diyin Ankara Haber
Bu içerik 272 kez okundu.

Sağlam bir kaynağa göre her seri için söylenen su geçirmezlik özelliği iPhone 7 ile karşımıza kesin olarak çıkıyor. iPhone parça tedarik eden firma DigiTimes ile konuşan bazı kaynaklar, iPhone 7’nın su geçirmezlik özelliğine sahip olacağını ve yeni home tuşu testlerinin üçüncü aşamaya geldiğini açıkladı. Home tuşunun basmalı değilde dokunmatik olacağını belirten DigiTimes, home tuşunda sensör olacağını ve basınca duyarlı olacağını açıkladı.

DigiTimes, Apple sızıntıları sözkonusu olduğunda pek güvenilir bir kaynak olmadığı kesin ancak daha önceki sızıntılar ve dedikodular, hatta bir patent, su geçirmez iPhone’un gerçek olabileceğini iddia ediyordu. iPhone 6S’in suya karşı beklenenden daha dayanıklı olması da su geçirmez iPhone 7 ihtimalini mümkün kılmakta. Home düğmesiyle ilgili dedikodulara biraz daha dikkatle yaklaşmakta fayda var çünkü düğmenin kaldırılacağı daha önce de firma tarafından iddia edilmişti. iPhone 6s ile gelen yeniliklerin geneli donanımsal yenilikler olarak göze çarpıyordu. Tasarımsal olarak ise beklenen değişiklikler yapılmamış olan iPhone 6 ve 6s, iPhone 5’e göre radikal tasarımsal değişikliklere uğramıştı. Bunun en büyük kanıtı gittikçe büyüyen iPhone’lar.

Apple A9 işlemci kullanılan 6s modelinde, A9 işlemcinin daha az enerji harcamasından dolayı pil kapasitesi düşürülmüştü. iPhone’un zaten diğer akıllı telefonlara göre en zayıf olduğu durum olan batarya ömrü yine çok eleştirilen durumdu. iPhone 7 için ise en çok merak edilen şeylerden biri de pil durumunun daha uzun ömürlü olup olmayacağı konusu olacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankaralılar için ANEM Açıldı!
Ankaralılar için ANEM Açıldı!
ASKİ'de Kan Bağışı Kampanyası
ASKİ'de Kan Bağışı Kampanyası