Sıhhıye Osmanlı Camisi Tarihi ve Estetik bir görün kazandı

Ankaralıların sıklıkla kullandığı ve Sıhhıye köprüsü altında bulunan Osmanlı Camii dış cephesi yenilenerek modern bir görünüş elde edildi

Sıhhıye Osmanlı Camisi Tarihi ve Estetik bir görün kazandı
Sıhhıye Osmanlı Camisi Tarihi ve Estetik bir görün kazandı Ankara Haber
Bu içerik 326 kez okundu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Cami bakımlarına devam ediyor. Ankara'daki merkezi mahallerden olan Sıhhıye köprüsünün altında bulunan ve günde yüzlerce belki de binlerce kişinin ibadetini yaptığı Osmanlı Camisini bakım onarım ile yeniledi.

Yeni dış cephe kaplaması yapılan ve ışıklandırılarak güzel bir dış görünüş elde edilen camide günde yüzlerce vatandaş ibadetini yapıyor. Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dair Başkanlığı tarafından yapılan çalışma halk tarafından büyük beğeni topladı. Büyükşehir belediyesi son aylarda tarihi mekanlar ve ibadethanelerin yenilemesi çalışmalarını da hızla yürütüyor. Bu kapsamda geçtiğimiz yıl içerisinde 20 cami, bina ve köprünün ışıklandırılması yapıldı. Geçtiğimiz günlerde de Sıhhıoye köprüsünün altında yer alan tarihi Osmanlı Camii bu kapsamda yenilenerek ışıklandırıldı.

Ekipler öncelikli olarak duvardaki mozaikleri sökerek işe başladı. Daha sorna dış cephesini yangına dayanıklı olan ve eskitme görünümlü taşlarla kapladı. Ayrıca cami pencerelerine demir korkuluk yapıldı. Ve dış cephede güzel bir ışıklandırma çalışması ile yenileme çalışması son buldu. Çalışma sonrasında cami tarihi ve estetik bir görüntü kazandı. Söz konusu çalışmalarla birlikte köprü altı da karanlık olmaktan çıkarak gece vatandaşların güvenle geçeceği bir yer ahline gelmiş oldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankaralılar için ANEM Açıldı!
Ankaralılar için ANEM Açıldı!
ASKİ'de Kan Bağışı Kampanyası
ASKİ'de Kan Bağışı Kampanyası