Ankara'nın Suyu İçilebilir Düzeyde Çıktı

Her ay Halk Sağlığı İl Müdürlüğü yetkililerince yapılan denetimler sonucunda Ankara'nın suyu her zaman olduğu gibi yine içilebilir düzeyde çıktı.

Ankara'nın Suyu İçilebilir Düzeyde Çıktı
Ankara'nın Suyu İçilebilir Düzeyde Çıktı Ankara Haber
Bu içerik 242 kez okundu.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile Halk Sağlığı İl Müdürlüğü yetkililerinin rutin denetimleri sürerken, bu ay yapılan denetimler sonucunda yayınlanan rapora göre Ankara'nın çeşme suyu içilebilir ve kullanılır seviyede çıktı. Geçtiğimiz aylarda olduğu gibi Ekim ayı da Ankaralıların tuzla eskort  yüzünü güldürürken, Büyükşehir Belediyesinin suyun temizliği ve arıtılması için yaptığı yatırımların meyvesini verdiği şeklinde yorumlandı.

Suyun kalitesini belirlemek ve gerekli testleri yapmak için Halk Sağlığıİl Müdürlüğü yetkilileri, Ankara'nın çeşitli noktalarından ve İvedikte bulunan arıtma tesislerinden aldıkları örnek su numunelerini gerekli testlere tabi tuttu. Analizler sonucunda düzenlenen rapora göre Ankara'nın suyunun içilebilir kalitede olduğu yeniden tescillenmiş oldu. Ankaralılar rapor sonucuna sevinirken, musluklardan akan suyun tertemiz olmasının rahatlığını yaşamaya devam ediyor.

ASKİ yetkilileri, kendileri tarafından da Ankara'da binlerce noktasından alınan numunelerin gerekli olan kimyasal ve biyolojik testlerden geçirdiklerini ekleyerek, Ankara suyunun temizliğimim kendi kontrolleri altında tutulduğunu söyledi. Ayrıca ASKİ test sonuçlarını resmi web adresinden yayınladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankaralılar için ANEM Açıldı!
Ankaralılar için ANEM Açıldı!
ASKİ'de Kan Bağışı Kampanyası
ASKİ'de Kan Bağışı Kampanyası