Ördekli Park Bakım Çalışmalarının Ardından Yeniden Açılıyor

Daha önceki haliyle bir hayli eskiyen ve kullanılamaz duruma gelen Ördekli Park, Çankaya Belediyesi tarafından bakıma alınarak yenilendi.

Ördekli Park Bakım Çalışmalarının Ardından Yeniden Açılıyor
Ördekli Park Bakım Çalışmalarının Ardından Yeniden Açılıyor Ankara Haber
Bu içerik 216 kez okundu.

Maltepe'nin en büyük ve en güzel parklarından biri olan Ördekli Park eski haliyle bir hayli yıpranmış ve bakımsız olması nedeniyle de bmadde bağımlılarının meskeni durumuna gelmişti. Bu durum Ankaralılar tarafından çokça şikayet edilse de gecikmiş hamle Çankaya Belediyesinden geldi.

Çankaya Belediyesi harabeye dönmüş olan ve Maltepe'nin en büyük parlı olan Ördekli Parkı bakıma aldı. Parkın 24 Aralık'ta Çankaya Belediye Başkanı tarafından tekrar hizmete alınması bekleniyor.

Bakım ve Onarıma alınan Ördekli park'ta belediye yetkililerinin çalışması bir hayli hızlı ve verimli şekilde sürdürülüyor. Çankaya Belediyesi, parkı baştan aşağı modernize ederek eskisinden daha güzel hale getirmek için uğraşıyor. Eskisindne eser kalmayan park yeniden hizmete açılarak halkın kullanımına sunulacak. Parkın yenilenmesi çalışmaları büyük ölçekte tamamlansa da asfalt çalışmaları şuan devam ediyor.

Ördekli park kuğulu park içerisinde yer almakta ve çocukların eğlenceli vakit geçireceği oyuncakları ile Ankara'da tercih edilmekteydi. 6251 metrekare yeşil alana sahip olan Park Ankara'nın en yeşil parkları arasında yerini koruyor. Parkın ortasına yaklaşık 300 metrekara ördek ve kazların yaşayabileceği bir havuz tasarlandı. Yöre halkı park çalışmalarını yakından izlerken, eskisinden daha güzel olacak park bir yaşam merkezi haline gelecek gibi görünüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankaralılar için ANEM Açıldı!
Ankaralılar için ANEM Açıldı!
ASKİ'de Kan Bağışı Kampanyası
ASKİ'de Kan Bağışı Kampanyası