Ankara'da Açılış Bereketi

Ankara'da yapımı tamamlanan bütün tesislerin ve yatırımların açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Yıldırım ile birlikte Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Ankara'da Açılış Bereketi
Ankara'da Açılış Bereketi Ankara Haber
Bu içerik 258 kez okundu.

Son günlerde Ankara'da yeni yatırımların açılışı birbiri ardına geldi. Bir süredir yapımı devam eden ve 8 Kasım'da geçici kabulü yapılarak yapımı tamamlanan Yavuz Sultan Selim Bulvarı, önemli isimlerin katılımlarıyla açılışı gerçekleştirildi.

Aynı zamanda Büyükşehir Belediyersince yapılan yapılan ve yapımı tamamlanan yatırımlar da tamamlandı. 88 farklı alanda yapılan bu hizmetlerin açılışı yine aynı zamanda Basın evleri kavşağında yapılacka olan törenle gerçekleştirildi. Yüzlerce Ankaralı bu törenlere katılarak açılışa eşlik etti. 88 farklı alanda yaptırılan bu yatırımların açılışı ile birlikte aynı zamanda Yavuz Sultan Selim Bulvarı'nın da açılışı 8 Kasım günü bütün Ankaralıların katılımlarıyla yapıldı.

Bu yatırımlar arasında, yollar, köprüler, kavşaklar, parklar ve arıtma tesisleri gibi Ankaralıların hayatını kolaylaştıracak işler yer aldı. Ankaralı vatandaşlar söz konusu yatırımların hayatlarına getirecek kolaylıklardan oldukça memnun kaldı. Ankara'nın Keçiören ilçesinin trafik sorunu büyük sorun yaşatmaktaydı. Bu soruna kesin çözüm bulmak isteyen Belediye yetkilileri Yavuz Sultan Selim Bulvarı'nı yapmaya karar verdi. Ve geçtiğimiz günlerde yapılarak tamamlanan ve açılışı yapılan söz konusu köprü ile birlikte Keçiören trafiği önemli bir nefes almış oldu.

Keçiören Trafiği %40 rahatlayacak

Yapılan Yavuz Sultan Selim Bulvarı ile birlikte Keçiören trafiği büyük nefes aldı. Trafiğin yüzde 40 azalması bekleniyor. Toplam 1,2 km uzunlukta olan bulvar toplamda 2 aşamada tamamlandı. Bu proje ile birlikte altgeçit, 2 köprü ve 1 hemzemin kavşak inşaa edilerek, Fatih köprüsü girişi rahatlatıldı.

İşçiler Tam Zamanlı Çalıştı

Köprünün ve kavşağın kısa zamanda hizmete girebilmesi için işçiler 24 saat vardiye sistemine göre çalıştı. Gece gündüz çalışılarak kısa zamanda hizmete açılan Yavuz Sultan Selim Bulvarı Ankaralılar büyük rahatlık getirmiş oldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankaralılar için ANEM Açıldı!
Ankaralılar için ANEM Açıldı!
ASKİ'de Kan Bağışı Kampanyası
ASKİ'de Kan Bağışı Kampanyası