E okul yeni tasarımıyla rengarenk oldu

MEB'in en yararlı hizmetlerinden birisi olan E okul öğrenci girişi yeni yüzüyle ve alt yapısı ile öğrenci ve velilerin hizmetine sunuldu. Tüm veli ve öğrenciler yeni tasarımı güzel bulurken sistem sayesinde öğrenciler hakkında karne notları sistem üzerinden öğrenilebiliyor.

E okul yeni tasarımıyla rengarenk oldu
E okul yeni tasarımıyla rengarenk oldu Ankara Haber
Bu içerik 239 kez okundu.

MEB yeni teknolojileri kullanmaya başladı ve devam ediyor. Eğitimde hayatı kolaylaştıran alt yapı ile birlikte veli ve öğrenciler büyük avantaj ve kolaylık sağlıyor. Aktif olarak kullanılan güncel teknolojiler sayesinde öğürenci ve velilerin hayatı iyice kolaylaşıyor.

Yeni gelen sistem olan E okul öğrenci girişi ile birlikte veliler öğrencileri daha kolay şekidle takip edebiliyor. Öğrenci hakkında istediği bilgiye anında ve istenilen zamanda ulaşabiliyor. Öğrencinin aldığı bütün notları veli anında giriş yaparak sorgulayabiliyor. Artık öğrencilerin notlarını ailelerden gizlemesine son! Bu ssitem ile birlikte aileler çocuklarının dersleri hakkında bütün detaylara sistme üzerinden ulaşabiliyor. Öğrenciler kolay kolay dersleri aşamıyor. Çünkü veli çocuğunun devamsızlık durumunu da evden takip edebiliyor. Veli ve öğrencilere büyük zaman kazanımı sağlayan bu sistem ile birlikte veli karne ve yıl sonu notlarını da bilgisayardan görebiliyor.

MEB sadece burada değil farklı alanlarda da teknolojiye yöneldi diyebiliriz. Bunlardan birisi de Fatih Projesi oldu. Bu proje kapsamında bütün okullara teknolojinin nimetleri sağlanıyor. Bu sayede öğrencielr çağımızın imkanlarının olanaklarını kullanarak eğitim alıyor. Aynı şeilde E-okul sistemini faaliyete geçiren MEB bütün eğitim faaliyetlerini dijital ortama taşıyor. Türkiye'de internet kullanımının da yayılması ile birlikte artık bir çok insan bu sistemi kullanamaya başladı bile.

İlk olarak 2007 yılında ortaya çıkarılan bu sistem Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) projesi kapsamında projelendirildi. Bu web yazılımı sayesinde okullara büyük kolaylık geldi. Bütün alt yapı internet ortamına taşınmış oldu. Sürekli olarak geliştirilen bu sistem, öğrencinin ilkokula kayıt yapmasından mezun olana kadarki bütün süreci takip edilebilir hale getirdi. Öğretmenler de öğrencielr ile ilgili bütün işlemleri bu sistem üzerinden yapmaktadır.

Bu sistem üzerinden öğrencinin kaydı, başka okula nakli, sınavlardan aldığı notların girilmesi, okula gelmediği günlerin takip edilmesi, Teog gibi merkezi olarak yapılan bütün sınavlara başvuru işlemleri, ders programları, takdir teşekkür ve ehr türlü belge işlemleri yapılabilmektedir. Bu sistemde bulunan bir modül sayesinde veliler de öğrencilere takip edebilmektedir. E okul veli bilgilendirme sistemi sayesinde öğrencinin not durumu, devamsızlık günleri, sınav tarihleri ile okulun yaptığı duyurular yer almaktadır. Sisteme TC no, kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılabilmektedir.

Peki sistem üzerinden neler yapılabilmektedir. Sırayla anlatalım:

Öğrencinin proje ödevinin detayları, hangi dersten hangi projeyi aldığı görülebilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankaralılar için ANEM Açıldı!
Ankaralılar için ANEM Açıldı!
ASKİ'de Kan Bağışı Kampanyası
ASKİ'de Kan Bağışı Kampanyası