G20 zirvesinin yapılacağı otel zirveye hazır

G20 zirvesi bugün Antalya'da başlıyor. Dünyanın en büyük liderleri Türkiye'de biraraya gelecek. ABD başkanından tutun da Almanya Cumhurbaşkanına kadar herkes ve büyük devletler G20'de hazır olacak. Peki zirveye gelen liderler hangi otelde kalacak hiç merak ettiniz mi?

G20 zirvesinin yapılacağı otel zirveye hazır

G20 zirvesine gelen liderlerin çoğu standart otelleri seçiyor. Buradan da anlaşılacağı üzere ülke liderleri masraflardan kısıyor. Dikkatlere çeken iism ise Arabistan kralı olmaktadır. En lüks süit odada kalan lider Kral Suud olmuştur. Bir çok lider lüks odalar yerine standart odaları tercih etmektedir.

Örneğin, Japonya başbakanı Abe standart bir odaya 1200 Euro ödemektedir. Araistan Kralı Suud ise 13nin euro değerindeki suit bir odayı tercih etmiştir.

15-16 kasım tarihlerinde Türkiye-Antalya'da yapılacak olan G20 zirvesinde liderlerin kalacağı oteller gizlilik ve güvenlik nedeniyle açıklanmamaktadır. Her ne kadar bu konuda bilgi verilmese de alınan bilgilere göre liderlerin çoğuz masraftan kısarak ucuz odaları seçmektedir. Yani dünya liderleri lüks villalar yerine otellerin standart odalarını tercih etmiş bulunmaktadır. 

Bu konu için Japonya başbakanını örnek vermek gerekirse, Titanic Deluxe Belek otelinde kalacak. Söz konusu otelde çok lüks süit bir oda varken japon lider 1200 euroluk normal süir odayı tercih etmiş. İspanya Başbakanı ise Bellis De Luxe otelinde kalacak. Aynı şekilde ispanyol lider de 600 Euroluk odayı seçerek masraflardan kıstı.  IC Santai'de kalacak olan Endenozya Başbakanı ise kalacağı odanın günlük bedelinin 250 Euro olduğu gelen bilgiler arasında. Öte yandan Arabistan Kralı Salman ise Antalya'nın en lüks oteli olan Mardan Palaca'da kalacak. Kral'ın odasının günlük bedelinin ise 13500 euro olduğu söylenmektedir.

Öte yandan zirve öncesinde Dışişleri Bakanlığı Turizm firmaları ile bir toplantı yapmıştı.Bu toplantıda otel fiyatlarında bir alt sınır getirildi. Bütün otellerde 300 Euro'nun altında bir kalma ücretinin olmaması kararlaştırıldı. Buna rağmen dünyada düzenlenen G20 zirvesine kıyasla Türkeye'de düzenlenen zirve yüzde 20-30 arası liderlere daha ucuza mal olacak. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıhhıye Osmanlı Camisi Tarihi ve Estetik bir görün kazandı
Sıhhıye Osmanlı Camisi Tarihi ve Estetik bir görün kazandı
Başkan Ak Bağlum Kültür Merkezi ve Spor ve Gençlik Merkezi'ni Ziyaret Etti
Başkan Ak Bağlum Kültür Merkezi ve Spor ve Gençlik Merkezi'ni Ziyaret Etti