Türkiye son 50 yılın en soğuk kışını yaşayacak

İlk kar ne zaman yağacak, ülke genelinde hava sıcaklıkları nasıl?

Türkiye son 50 yılın en soğuk kışını yaşayacak

Meteorolojinin yaptığı son açıklamalara göre tüm ülkeyi etkisi altına alan soğuk hava dalgası sıcaklığın 6 ila 10 derece düşmesine neden olacak.Bu durumla birlikte kar ne zaman yağacak sorusu dilden dile dolaşmaya başladı.Doğu Anadolu bölgesinde bu gün yağmaya başlayan kar metropollerde de etkili olacakmı?

Ay sonuna doğru tüm doğuytu etkisi altıa alacağı söylenen kar yağışı batıda kendini soğuk olarak hissettirmekten öteye geçemeyecek.İstanbul'da hava parçalı bulutlu iken gece ve sabaha karşı sis görülmesi bekleniyor.Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Şen, yaptığı açıklamada Halk arasında Pastırma yazı olarak bilinen sıcakların sonuna gelindiğini bu ay sonunda özellikle doğu bölgesi başta olmak üzere kışın etkisi altına gireceğini ve Ocak ortalarına doğru bu soğukların batıyıda etkisi altına alacağını bildirdi.Öte yandan Erzurum, Kars, Van ve Ardahan ilinde halk don olaylarına karşı uyarıldı.

NASA UYARDI!

Kış aylarında ülke gündemini önemli ölçüde etkileyen hava şartları gerek faturalar gerek yol durumu okulların tatil olup olmayacağı merak konusu.NASA yaptığı açıklada geçmiş yıllarla aynı zamanda yaşanak olan kışın son yılların en soğuk kışı olacağını belitti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Kadınlar, Kadınlara Şiddeti Protesto Etti
Ankara'da Kadınlar, Kadınlara Şiddeti Protesto Etti
Ankara'da Açılış Bereketi
Ankara'da Açılış Bereketi