10 Kasım okullar tatil oldu

Atatürk'ü anma günü Atatürk'ün ölüm yıl dönümü olan 10 kasım'da kutlanmaktadır. Öğrencilerin en çok merak ettiği konu 10 Kasım okullar tatil mi? Yarın okul varmı. 10 kasımda resmi tatil olup olmayacağı hususu. Bu konuyla ilgili haberimizde bütün detayları bulabileceksiniz.

10 Kasım okullar tatil oldu

Bu yıl 10 kasım bu hafta salı günü bütün yurtta kutlanacaktır. Atatürk'ün ölüm yıl dönümü olması nedeniyle bütün yurtta anma etkinlikleri düzenlenecek ve törenler yapılacak. Tabi bu özel günde okullar hastaneler ve bankalar açık olacak mı herkesin merak ettiği soru olmaya başladı.

Salı Günü Okullar Tatil mi?

10 kasım gününün hafta içine gelmesi ve salı günü olması münasebetiyle öğrencilerin aklına bugün okullar tatil mi sorusunu getirmeye başladı. Öğrenciler, Çğretmenler, çalışşanlar ve memurlar 10 Kasım'ın tatil olup olmayacağını merakle beklemeye başladı. MEB tarafından her yıl açıklanan resmi taitl günlerinde 10 kaısm günü resmi tatil olarak grünmüyor. Yani öğrenciler, öğretmenler ve kamu çalışanları 10 kasım'da tatil olmayacak.

Aynı kural Banka ve Hastanaler için de geçerli. Bankar ve hastaneler 10 kasım günü vatandaşlara hizmet vermeye devam edecek. 10 kasımda okullarda bayraklar yarıya nidirilerek törenler düzenlenecek. Atatürk'ün ölüm yıl dönümü anılacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Kadınlar, Kadınlara Şiddeti Protesto Etti
Ankara'da Kadınlar, Kadınlara Şiddeti Protesto Etti
Ankara'da Açılış Bereketi
Ankara'da Açılış Bereketi