Hamsinin Kilo Fiyatı 5 TL'ye kadar düştü

Türkiye hamsi cenneti ama fiyatı son aylara kadar ciddi anlamda yükselmişti. Güncel olarak ise şuan hamsi fiyatları 5 TL'ye kadar düşmüş durumda. Fakat bu ucuzluk uzun sürecek gibi değil.

Hamsinin Kilo Fiyatı 5 TL'ye kadar düştü

Türkiye'nin en çok beğenilen balık türlerinden olan hamsi fyatları 5 TL oldu. Geçtiğimiz aylarda 12 TL'ye kadar çıkan hamsi fiyatları 5 TL'ye kadar geriledi. Fakat bu ucuzluk çok da uuzn sürecek gibi değil. Piraziz Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Hamdi Arslan yaptığı açıklama ile fiyatların tekrar artabileceğini söyledi.

İstenilen fiyata kadar düşse de hamsinin tekrar pahalanacağı konuşuluyor. Geçtiğimiz aylarda hamsinin kilosu 12 TL'ye kadar yükselmişti. Güncel durumda ise tezgahları süsleyen hamsi 5 TL'den satılıyor. 

Piraziz Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Hamdi Arslan, yaptığı açıklamada, hamsinin fiyatı düşse de herhan yükselebileceğini belirterek, fiyatların sürekli böyle gitmeyeceğini belirterek, tekne sayısının artması hamsi bolluğunun göstergesi olmadığını belirtip, ilerleyen zamanlarda tekrar hamsi fiyatlarının artabileceğini söyledi.

Hamsinin çok olması için deniz suyu sıcaklığının daha da düşmesi gerektiğini belirten Arslan, hazır fiyatlar düşmüşken bol bol hamsi tüketilme zamanının olduğunu söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Kadınlar, Kadınlara Şiddeti Protesto Etti
Ankara'da Kadınlar, Kadınlara Şiddeti Protesto Etti
Ankara'da Açılış Bereketi
Ankara'da Açılış Bereketi