KPSS Operasyonunda Yeni Tutuklamalar

KPSS soruşturma tüm yurtta aralıklarla devam ederken son operasyonda gözaltına alınan 42 şüphelinin 17’si tutuklandı.

KPSS Operasyonunda Yeni Tutuklamalar

KPSS soruşturması tüm yurtta aralıklarla devam ederken son operasyonda gözaltına alınan 42 şüphelinin 17’si tutuklandı.

Tüm yurtta belirli aralıklarla gerçekleşen KPSS operasyonlarında tutuklamalar devam ediyor. KPSS sınavlarında kopya ve usulsüzlük yapıldığı iddiaları ile yapılan son operasyonda gözaltına alınan 42 şüpheli tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edilirken, Nöbetçi Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği 25 şüpheliyi adli kontrol ile serbest bıraktı ev 17 şüpheli hakkında da tutuklama kararı çıkardı.

Son olarak Eskişehir’de yapılan operasyonla gözaltına alınan 42 kişi Ankara emniyetine getirilerek sorgularına başlanmıştı. Emniyette sorgularının bitmesinin ardından Savcılığa çıkartıldı. Soruşturmanın savcısı Yücel Erkman, şüpheliler arasında yer alan 2 kadını serbest bırakırken diğerlerini , "suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak", "kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık" ve "evrakta sahtecilik" suçlamalarından tutuklanması talebi ile mahkemeye sevk etti.

Gözaltı kararı çıkartılan 78 kişi olduğu ve bunlardan sadece 44’ünün belirlenen adreslerde bulunduğu belirtilirken, diğer şüphelilerin yurt dışına kaçtığı iddiaları gündeme geldi. Bu arada soruşturmayı yürüten savcı ve karar mercii olan hakimlerin polis koruma sayısında da artış olduğu iddia edildi.

KPSS KPSS operasyonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Kadınlar, Kadınlara Şiddeti Protesto Etti
Ankara'da Kadınlar, Kadınlara Şiddeti Protesto Etti
Ankara'da Açılış Bereketi
Ankara'da Açılış Bereketi