Dershaneler Kapatıldı mı tekrar mı açıldı?

Derhane kayıtları ne zaman başlıyor; dershaneler açıldı mı kapandı mı son karar ne oldu.

Dershaneler Kapatıldı mı tekrar mı açıldı?

Derhane kayıtları ne zaman başlıyor; dershaneler açıldı mı kapandı mı son karar ne oldu. Anayasa mahkemesinin açıklaması ne anlama geliyor? Dershaneler eğitime devam edecek mi?

Son 2 yıldır gündemde olan dershanelerin kapatılması veya özel okula dönüştürülmesi projesinin neticesi ne oldu merak ediliyor. Anayasa Mahkemesine yapılan itirazın kabul edilmesi neticesinde dershaneler devam mı edecek?

Anayasa Mahkemesi tam olarak neyi iptal etti? Yaklaşık 40 sayfa olan bir kanun metni hakkında verilen kararın sonuçları ne olur merak ediliyor.

Kararın tam olarak ne sonuçlar ortaya koyduğu net bir şekilde bilinmiyor. İptal davaları bir maddenin hükmü yada yasanın tamamına karşı olabilir. AYM iptal kararı aldı fakat netice hakkında net bir karar vatandaş tarafından algılanmadı.

Konu hakkında uzmanlar dershanelerin artık açılabileceğini ve kapatılmayacağını kapatılmamış olanların devam edeceği bilgisini verdi. Dönüşmüş olanlar ise isterlerse özel okul isterlerse tekrar dershane formatına geri dönebilirler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Kadınlar, Kadınlara Şiddeti Protesto Etti
Ankara'da Kadınlar, Kadınlara Şiddeti Protesto Etti
Ankara'da Açılış Bereketi
Ankara'da Açılış Bereketi