Amazon İnternet'ten Fiat Model Araba Satışı Yapacak

Dünya'nın en büyük internet alışveriş mağazası olan Amazon, internet üzerinden araç satışı gerçekleştireceğini açıkladı. Şimdilik sadece İtalya ile sınırlı olan bu satış uygulamasının zaman içerisinde farklı ülkelerde de uygulamaya koyulması bekleniyor.

Amazon İnternet'ten Fiat Model Araba Satışı Yapacak

İnternetten binlerce çeşit malın satımını yapan ve Amerika merkezli olan Amazon, internet alışverişine çığır açacak bir uyuglamaya gidiyor. Bu uygulama ile birlikte ilk kez internet sitesi üzerinden araba satışı yapılacak.

Amazon'dan yapılan açıklamaya göre internet üzerinden araba satışı şimdilik sadece İtalya'da olacak. ilerleyen yıllarda farklı ülkelerde de bu tip satışların olup olmayacağı tüketiciler tarafından merak ediliyor. İtalya'da satılacak olan internet araçlarının sadece Fiat'ın 3 modeli için olacağı belirtiliyor. Yine araçların fiyatının galeri fiyatlarına oranla yüzde 33 kadar daha ucuz olacaüı söyleniyor. Bu şekilde indirimli satılmasının ise vatandaşı internet üzerinden alışverişe çekeceği düşünülüyor. Vatandaşların internet üzerinden aldığı araçların alım satım işlemleri için yine de Fiat bayilerine gitmeleri gerekecek. Gerekli evrakların bayilere tesliminin ardından ortalama 2 hafta içerisinde araç sahibine teslim edilecek. Bu şekilde internet üzerinden araç satışına ilginin bir hayli yüksek olması bekleniyor.

Amazon'dan satılan araç modellerinin şimdilik Fiat 500, 500L ve Panda modelleri olacaksa da ilerleyen aylarda farklı modellerin satışının da yapılabileceği bekleniyor. Fakat bu modellerin dışında farklı modellerin satışının yapılmayacağı Amazon tarafından açıklanmış bulunuyor. Bu plan doğrultusunda nasıl bir satış grafiği yakalanacağı merakla bekleniyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Elvankent'te Meydana Gelen Kazada 2 Kişi Ağır Yaralandı
Ankara Elvankent'te Meydana Gelen Kazada 2 Kişi Ağır Yaralandı
Sıhhıye Osmanlı Camisi Tarihi ve Estetik bir görün kazandı
Sıhhıye Osmanlı Camisi Tarihi ve Estetik bir görün kazandı