Sosyal Medya Devinden Büyük "Öldü" Hatası

Facebook teknik bir hata sebebiyle bir çok kişiyi ölü olarak gösterdi. Bir süre devam eden hata daha sonra uzmanların yapmış olduğu müdahale ile sonlandırıldı.

Sosyal Medya Devinden Büyük

Sosyal Medya Devi Facebook'ta teknik bir hata meydana geldi. Arkadaş çevresinde bulunan bir profile giren kullanıcılar, profillerde ortaya çıkan ölü anma sayfaları karşısında büyük şok yaşadı.

Binlerce kullanıcı bu hata sonrasında büyük şok yaşarken, bazı kişiler ölmediğini kanıtlamakta oldukça zorlandı. Teknik bir hatadan kaynaklanan bu problem ile birlikte kullanıcıların sayfalarında ölmemeleri halidne ölmüş gibi gösteren iareler yer aldı. Kullanıcılar ölmediklerini kanıtlamak için paylaşım yapmak zorunda kaldı.

Konu ile ilgili olarak Facebook Sözcüsü tarafında açıklama yayınlandı. Sözcü, bu durumun korkunç bir hatadan kaynaklandığını belirterek, karşılaşılan bu durumdan dolayı üzgün olduklarını söyledi.

Mаrk Zuckеrbеrg de "Öldü" Olarak Gösterildi

Bu teknik ve önemli hatadan Facebook kurucusu Mаrk Zuckеrbеrg de payını aldı. Profilinde öldü mesajı oluşan Mark bir çok kullanıcı gibi açıklama yapmak zorunda kaldı. Baı kullanıcılar ise hayatta olduklarını kanıtlamakta bir hayli zorlandı.

Nеw Yоrk Timеs Yаzаrı Kаtiе Rоgеrs da Nasibini Aldı

Bu hatadan nasibini alan ünlülerden bir tanesi de Nеw Yоrk Timеs yаzаrı Kаtiе Rоgеrs oldu. Bu büyük hata için bir yazı kaleme alan ünlü yazar; "Facebook hatası ile zorlu bir haftanın kapanışında Amerikalılara yaşamını yitirdiğini söyledi." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara'da Kadınlar, Kadınlara Şiddeti Protesto Etti
Ankara'da Kadınlar, Kadınlara Şiddeti Protesto Etti
Ankara'da Açılış Bereketi
Ankara'da Açılış Bereketi